Світлодолинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Світлодолинська школа. Історія виникнення.
       В 1839 році Готлібом Ханом з Штрюмфельбаха була відкрита сільська хата-школа.
       У 1847 році німецьке поселення Ліхтенталь (нині с.Світлодолинське), як і планувалось спочатку, складалося з двох вулиць (80 дворів). У середині подвійних рядів будинків залишили вільне місце в 50 сажнів у ширину та 80 сажнів у довжину. Вже у 1842 році на цьому місці побудували маленьку церкву, яку спочатку використовували як школу.

У 1852 році навпроти церківки побудували школу довжиною 10 сажнів, шириною – 4,5 сажнів, висотою – 4, 2 аршина. В 1881 році прибудували до неї житло для вчителя. Ця будівля стоїть і до цього часу.
       В 1906 році село Ліхтенталь мало 260 учнів. Стара школа більше не задовольняла потреб жителів. Комуна побудувала на вільному місці в центрі села нову школу. Ця будівля збереглася і дотепер знаходиться на території сільського парку, зараз там – бібліотека.

Старая школа

В 1871 році колоніальний статус мешканців Ліхтенталя та їх привілеї були ліквідовані. Село ввели в спільне управління. В 1915 куплена земля, за яку було вже внесено гроші в казну, була відібрана згідно «Закону про ліквідацію». Жителям було заборонено розмовляти німецькою мовою, навіть проповіді в церкві німецькою мовою не дозволялись. Школу було закрито.
       В 1917 році Бессарабія перейшла під правління Румунії. В ті часи кожний четвертий житель Румунії належав до якоїсь маленької народності. Всіх їх румунський уряд намагався асимілювати, будь-якими шляхами знищити їх самостійність. У школі діти навчалися румунською мовою.
       Після політичних подій 1939 року президентом румунського міністерства були дозволені німецькі народні школи, але вже 1940 році Бессарабія була приєднана до Радянського Союзу. За домовленістю між СРСР та Німеччиною відбулося добровільне переселення жителів Ліхтенталя до Німеччини.
       Учні села Світлодолинське до 1984 року навчалися в будівлі старої школи. 1 вересня 1984 року для дітей відкрила свої двері нова, сучасна, світла школа, яка в 2009-2010 навчальному році відзначила 25 річницю.

Новая школа

На жаль, зараз в Світлодолинській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчаються менше ста учнів (в березні 2016 року - 75 учнів).

Презентация Светлодолинской школы